FINAŁ KONKURSU…

…o polsko- niemiecką nagrodę młodzieży

W dniach 12-15 lutego 2019 r. w Berlinie odbyło się Spotkanie podsumowujące  Konkurs „Razem w Europie. Jeden cel” o Polsko-Niemiecką Nagrodę Młodzieży 2017-2019. W uroczystej Gali wręczenia nagród wzięli udział laureaci – przedstawiciele 17 różnych szkół i placówek z Polski i Niemiec. Nasz projekt pt. „Razem w Różnorodności” reprezentowały uczennice Technikum Ekonomicznego Olga i Marta wraz z opiekunkami, p. Barbarą Daniłowicz i p. dyr. Stefanią Goździk oraz uczniowie naszej szkoły partnerskiej w Wiesbaden Benjamin i Rene wraz z opiekunem p. Joergiem Stoeckerem.

W ciągu trzech dni mieliśmy możliwość zapoznania się z końcowymi efektami pracy wszystkich partnerstw podczas prezentacji projektów na zorganizowanych wystawach i przygotowanych przez siebie stoiskach. Pokazaliśmy film z pobytu w Krzyżowej, profesjonalnie wykonany album pamiątkowy, plakaty, zdjęcia, ulotki. Wszystkich odwiedzających, włącznie z Jury, obdarowaliśmy skromnymi prezencikami w postaci upieczonych przez siebie ciasteczek. Takie ciastka, w kształcie literek tworzących tematyczne napisy, piekliśmy w Krzyżowej podczas warsztatów kulinarnych.

Wszyscy uczniowie mieli okazję przedstawić swoje projekty w formie tzw. pitchingu, czyli krótkich jednominutowych wystąpień na forum. Pomimo stresu udało im się to bardzo dobrze wykonać (brawo Olga!).

PROGRAM -> KLIK

Szczerze mówiąc wszystkie projekty były niezwykłe, wyjątkowe i bardzo ciekawe. Komisja oceniająca miała trudne zadanie w wybraniu tego najlepszego… O tym, kto został  zwycięzcą dowiedzieliśmy się podczas uroczystej Gali wręczenia Polsko-Niemieckiej Nagrody. W kategorii wymiany szkolnej nagrodę główną otrzymał zespół muzyczny z Gorzowa Wielkopolskiego „No Borders Band”, w którym grają Polacy, Syryjczycy, Niemcy i Afgańczyk. Muzycznie działo się sporo podczas całego Spotkania. Wszyscy uczestnicy mieli możliwość wspólnego muzykowania podczas warsztatów „Gra rytmów”, którego efekty zostały zaprezentowane podczas finałowego koncertu.

Zgodnie z hasłem przewodnim Konkursu całe Spotkanie przesiąknięte było tematyką różnorodności. Zarówno młodzież jak i opiekunowie mogli uczestniczyć w rozmaitych warsztatach i spotkaniach, a także szukać różnorodności podczas Gry Miejskiej w Berlinie. Świetna okazja na zwiedzenie miasta i zapoznanie się z jego historią , szczególnie dla tych, którzy przyjechali tu po raz pierwszy.

Do domu wróciliśmy pełni niezapomnianych wrażeń, zachęceni do dalszych działań, kolejnych międzynarodowych inicjatyw i projektów.

Zapraszamy do GALERII

Zmień rozmiar czcionki
Contrast