Warsztaty dla nauczycieli pt. „Narzędzia informatyczne eTwinning”

Warsztaty dla nauczycieli pt. „Narzędzia informatyczne eTwinning”

13 marca 2018r. w Zespole Szkół i Placówek Fundacji Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. Marcina Lutra odbyły się warsztaty dla nauczycieli pt. „Narzędzia informatyczne eTwinning”. Zajęcia poprowadziła trenerka regionalna eTwinning, pani Joanna Stefańska. W warsztatach uczestniczyli członkowie  Zespołów Projektowych Programu Erasmus + Mobilność Kadry Edukacji Szkolnej (Projekt: „pt. „Bliżej Europy, bliżej siebie-bliżej świata”) oraz Programu POWER Ponadnarodowa Mobilność Kadry Szkolnej (Projekt pt. „Kształcąca się kadra szkolna podstawą sukcesu edukacyjnego i zawodowego młodzieży Technikum Ekonomicznego  Specjalnego”).

Celem warsztatów było poszerzenie wiedzy na temat programu  „ eTwinning”. W trakcie szkolenia uzyskaliśmy więcej  informacji na temat TwinSpace i narzędzi , jakie oferuje. Poznaliśmy bezpłatne narzędzia informatyczne dostępne online, podstawowe zasady pracy metodą projektu, przykłady dobrych praktyk. Mogliśmy praktycznie poćwiczyć posługiwanie się narzędziami eTwinning Live i TwinSpace oraz zarządzanie zarejestrowanymi już wcześniej na platformie projektami. Na szkolenie zaprosiliśmy także przedstawicieli uczniów z klasy I Liceum Ogólnokształcącego, którzy z zainteresowaniem uczyli się nowego narzędzia, jakim będą się posługiwać w przyszłości podczas realizacji projektów europejskich dla uczniów. Obecny był także nasz wolontariusz EVS Adam Peres, który jest nieocenionym pomocnikiem we wszelkich pracach związanych z użytkowaniem narzędzi informatycznych.

Trzygodzinne warsztaty upłynęły niezwykle szybko aczkolwiek bardzo treściwie , poszerzając warsztat pracy nauczycieli i wnosząc wiele praktycznych wskazówek do dalszej pracy, związanej nie tylko z realizacją projektów europejskich.

Zapraszamy do GALERII

Zmień rozmiar czcionki
Contrast