EUROPEJSKIE SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE

21 grudnia 2018 r. w  sali 307 odbyło się Europejskie Spotkanie Świąteczne, które po raz kolejny zostało zorganizowane w ramach realizacji projektu pt. „ Kształcąca się kadra szkolna podstawą sukcesu edukacyjnego i zawodowego młodzieży Technikum Ekonomicznego Specjalnego” – Program POWER „ Ponadnarodowa Mobilność Kadry  Edukacji Szkolnej”.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie i uczennice: kl. II a i b TE oraz II LOi, wychowawcy klas, nauczyciele i nauczycielki biorący udział w projekcie, dyrekcja szkół oraz zaproszeni goście, w gronie których znaleźli się wolontariusze i wolontariuszki EVS. Na zaproszenie do wspólnego świętowania Bożego Narodzenia odpowiedziały dwie Fundacje: OMNIVEDA i Fundacja Integracji Społecznej PROM. Przy świątecznym stole zasiedli z nami wolontariusze i wolontariuszki EVS z takich krajów, jak: Hiszpania, Grecja, Włochy, Gruzja, Niemcy, Ukraina, Azerbejdżan. Oczywiście do ich grona dołączyły nasze tegoroczne  wolontariuszki Danae z Francji i Martyna z Niemiec.

Wykorzystując przesłanie i atmosferę świąt Bożego Narodzenia, umożliwiliśmy uczniom spotkanie z ludźmi pochodzących z różnych stron świata. Takie spotkanie to okazja do rozmowy o  naszych tradycjach i zwyczajach w świetle kulturowego zróżnicowania.

Z dużym zainteresowaniem obejrzeliśmy przygotowane prezentacje multimedialne, dzięki którym odkryliśmy wiele podobieństw, ale także poznaliśmy nieznane nam tradycje. Spotkanie było również okazją do przybliżenia tematyki związanej z wolontariatem europejskim  i możliwościami, jakie są dostępne także  dla naszych uczniów. Przedstawicielki obu fundacji opowiedziały o swojej działalności, a my zaprezentowaliśmy film o naszych szkołach .

To międzynarodowe spotkanie było kolejnym przyczynkiem do realizacji celów związanych z prowadzonym w Technikum Ekonomicznym projektem, czyli:

  • promowania otwartości, tolerancji i poszanowania różnorodności,
  • podniesienia umiejętności językowych uczniów i kadry pedagogicznej,
  • wzmocnienia wymiaru europejskiego szkoły i jej międzynarodowego zasięgu.

 

Zapraszamy do GALERII -> KLIK

Zmień rozmiar czcionki
Contrast