Wybrane działania uczniów Technikum Ekonomicznego w roku szkolnym 2019/2020

W ramach Festiwalu Nauki, podobnie jak w roku poprzednim, odwiedziliśmy  07.10.2019 r. Urząd Statystyczny we Wrocławiu przy ul. Oławskiej. Wykład i warsztat zarekomendowali nam uczestnicy szkolenia z zeszłego roku. Szczególnie podobało nam się konstruowanie map na kartogramie.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości – OTWARTA FIRMA

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości – BIZNES PRZY TABLICY – gościliśmy przedstawiciela Wyższej Szkoły Bankowej. Warsztaty były dla nas bardzo owocne. Udowodniliśmy rozwiązując ciekawe zadania, że jesteśmy kreatywni, mamy sporo pomysłów.

Wybrane działania uczniów Technikum Ekonomicznego w roku szkolnym 2018/2019  

Odwiedziliśmy 25.09.2018 r. Urząd Statystyczny we Wrocławiu przy ul. Oławskiej. Wzięliśmy udział w wykładzie i warsztatach nt.: Statystyka publiczna i jej zasoby informacyjne. Kartograficzna prezentacja danych opisujących sytuację społeczno-gospodarczą regionów Polski. Uczniowie przy pomocy elektronicznego narzędzia konstruowali mapę prezentującą na kartogramie wskaźnik: Mieszkania na 10 tys. ludności w 2016 r. Sporządzili ją według województw.

Zaprosiliśmy Pana Oskara Guzika z Wyższej Szkoły Bankowej, który przybliżył nam tematykę obecności w Internecie blogera, vlogera i influencera. Warsztaty pozwoliły nam wyjaśnić po co zakłada się blogi i jak to robić skutecznie.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości – OTWARTA FIRMA

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości – BIZNES PRZY TABLICY – gościliśmy 22.11.2018 r. w szkole Michała Salomon, a 03.12.2018 r. Dominika Rogowskiego. Obaj Panowie zaprezentowali nam swoje osiągnięcia edukacyjne i zawodowe.

Wybrane działania uczniów Technikum Ekonomicznego w roku szkolnym 2017/2018

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości – OTWARTA FIRMA

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości – BIZNES PRZY TABLICY – gościliśmy 21.11.2017 r. w szkole naszych absolwentów – Kamila Kozioła oraz braci Macieja i Michała Salomon.

Wszyscy zaprezentowali swoje ścieżki i osiągnięcia edukacyjne i zawodowe. Kamil
i  Maciej wiele lat temu skończyli nasze Technikum Ekonomiczne, są też absolwentami wyższych uczelni.

Michał pracuje w Banku i intensywnie myśli o studiach ekonomicznych

W czwartek 07. czerwca 2018 r.. gościliśmy Panie: Magdalenę Łukowską oraz Agnieszkę Kuberacką – doradców zawodowych z Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Doradczynie przeprowadziły z nami „Grę chłopską” mającą na celu kształcenie umiejętności podejmowania decyzji oraz wyzwalania w nas cech przedsiębiorczych.

Wybrane działania uczniów Technikum Ekonomicznego w roku szkolnym 2016/2017

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości OTWARTA FIRMA

W ramach projektu „Otwarta Firma” Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości uczestniczyliśmy w Światowych Dniach Przedsiębiorczości.

W Wyższej Szkole Bankowej w dniu 17.11.2016 r. uczestniczyliśmy w wykładach i warsztatach nt.:

“Polski Bus.com” – jak to działa. Niesamowita historia o logistyce. Dr Damian Ostrowski przedstawił konkretne działania organizacji, które uczyniły ją czołowym przewoźnikiem w Polsce. Prezentację uzupełniły ciekawe zadania do wykonania.

“Zwrotów nie przyjmujemy. Jak kupować bezpiecznie?”. Adwokat Jakub Szynkarek omówił zawiłości kupowania przez Internet. Uczulił nas na niebezpieczeństwa wynikające przede wszystkim z naszej niewiedzy.

Z przyjemnością uczestniczyliśmy na kolejnym spotkaniu z Panią dr Agnieszką Świąć. Zaprezentowała nam film z udziałem naszego starszego kolegi Krzysia Jankowskiego, który udowodnił, ze nie ma barier, jeżeli jest się zdeterminowanym.

W ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości – BIZNES PRZY TABLICY – gościliśmy 07.12.2016 r. w szkole naszych absolwentów – Paulinę Kujawę oraz Krzysztofa Jankowskiego.

Oboje prezentowali swoje ścieżki i osiągnięcia zawodowe. Krzysiu pokazał nam nowy film z Maroka, a Paulinka opowiedziała kilka ciekawostek ze swojego stanowiska pracy.

Krzysiu jest magistrem ekonomii, Paulinka również. Krzysiu zamierza pisać doktorat, a Paulinka studiuje drugi kierunek – prawo na Uniwersytecie Wrocławskim.

Gratulujemy naszym absolwentom.

Wybrane działania uczniów Technikum Ekonomicznego w roku szkolnym 2015/2016

Szkolna Gra Internetowa

W tym roku szkolnym w dniach od 15.05. do 16.06 udział w Szkolnej Grze Giełdowej wzięli uczniowie kl. 1 TE, II TE, I LO, III ZSZ. I miejsce uzyskał Zbigniew Pańczyk (III ZSZ) – , II – Marta Balicka (I TE), III – Grzegorz Strzeliński (I LO)

We wtorek 22 marca br. gościliśmy Panie Halinę Chrzanowską oraz Renatę Puch z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przy ulicy Litomskiej, które przeprowadziły warsztaty na temat: Zarys systemu ubezpieczeń społecznych w Polsce i rola ZUSu.

Zajęcia unaoczniły nam zakres działań instytucji oraz przyczyniły się do poszerzenia naszych umiejętności sporządzania dokumentów niezbędnych do uzyskania świadczeń socjalnych.

We wtorek 26.01.2016 r. gościliśmy Panie Igę Huk i Danutę Bąber z Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Panie udzieliły obszernej informacji o roli, jaką pełnią w społeczeństwie i zachęcały nas do udziału w IV Dolnośląskim Konkursie Wiedzy o Podatkach oraz do zainteresowania się tym zawodem. W konkursie wzięła udział Paulina Ptak. Zwycięsko przeszła przez etap eliminacji szkolnych, dostała się do etapu wojewódzkiego. Uzyskała dobre wyniki, jednak nie zakwalifikowała się do etapu ogólnopolskiego. Postanowiła ponownie wziąć udział w konkursie w przyszłym roku szkolnym.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

W ramach projektu „Otwarta Firma” Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości uczestniczyliśmy w Światowych Dniach Przedsiębiorczości.

W Wyższej Szkole Bankowej (16.11.2015 r.) uczestniczyliśmy w wykładach i warsztatach nt.:

6 sposobów zarabiania pieniędzy w Polsce

Bankowość dla młodych

Młody inwestor

Jak pisać bloga?

W Wyższej Szkole Handlowej (17.11.2015 r.) uczestniczyliśmy w wykładach i warsztatach nt.:

Projekt Świat – ideał turysty?

Ekipa Ratunkowa – jak zarządzać zasobami ludzkimi?

Wyjdź przed szereg – jak budować własną markę osobistą?

A teraz wszyscy mnie słuchają! – czyli warsztat wystąpień publicznych

CSR – trend czy konieczność?

Zajęcia miały na celu promowanie i wspieranie postaw przedsiębiorczych.

Kurs e’learningowy SIGG

Ania Krzysztanowicz zdecydowała się ponownie uczestniczyć w Kursie e’learningowym, aby jeszcze lepiej funkcjonować na rynku finansowym. Gratulujemy zaangażowania i życzymy sukcesów.

Anna  ukończyła kurs e’learningowy Szkolna Internetowa Gra Giełdowa i zdobyła: złoty medal za ukończenie wszystkich kursów, brązowy puchar za średni wynik testów na poziomie min. 80%, złoty laur za 100% poprawnie wykonanych ćwiczeń oraz czerwone szelki maklera za ogólny wynik powyżej 85%. Gratulacje !!!

Wybrane działania uczniów Technikum Ekonomicznego w roku szkolnym 2014/2015

Kurs e’learningowy SIGG

W tym roku szkolnym uczestniczyliśmy w kursie e’learningowym dotyczącym funkcjonowania rynku kapitałowego i gry na Giełdzie Papierów Wartościowych w składzie: Ola Drygas z klasy II TE  oraz Ania Krzysztanowicz, Michał Salamon i Krzysiu Wróbel z klasy III TE. Kurs składał się z 10 modułów, z których każdy kończył się quizem pozwalającym na sprawdzenie się oraz utrwalenie zdobytej w module wiedzy.

Nauczyliśmy się nie tylko sprawnie poruszać się po rynku kapitałowym, ale też zdobyliśmy cenną umiejętność samokształcenia 🙂

W czwartek 28 maja br. gościliśmy Panie Halinę Chrzanowską oraz Renatę Puch z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przy ulicy Litomskiej, które przeprowadziły warsztaty na temat: Zarys systemu ubezpieczeń społecznych w Polsce i rola ZUSu.

Zajęcia unaoczniły nam zakres działań instytucji oraz przyczyniły się do poszerzenia naszych umiejętności sporządzania dokumentów niezbędnych do uzyskania świadczeń socjalnych. Warsztaty bardzo nam się podobały. Zadaliśmy sporo pytań, na które otrzymaliśmy wyczerpujące odpowiedzi.

W marcu odwiedził nas absolwent Technikum Ekonomicznego Krzysiu Jankowski. Zaprezentował nam swoje osiągnięcia turystyczne w ramach realizowanego przez Fundację Dobry Cel projektu pt. Nie ograniczają nas bariery. Mogliśmy podziwiać jego poczynania w Indiach, które przemierzył autostopem. Gratulujemy odwagi i determinacji.

Wybrane działania uczniów Technikum Ekonomicznego w roku szkolnym 2013/2014

We wtorek 20.01.2014 r. gościliśmy Panie Igę Huk i Danutę Bąber z Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Panie udzieliły obszernej informacji o roli, jaką pełnią w społeczeństwie i zachęcały nas do udziału w Konkursie Wiedzy o Podatkach oraz do zainteresowania się tym zawodem. W konkursie wzięli udział Beata Jankowska oraz Michał Salamon. Doszli do II etapu. W następnym roku będzie lepiej :).

We wtorek 26 listopada gościliśmy w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery absolwentów ECDiE sprzed kilku i kilkunastu lat.

Damian Dubielski, Arkadiusz Oremczuk,  Mariusz Żurawik są studentami II roku w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu.

Arek wybrał kierunek: Zarządzanie; ponadto działa w ramach Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. Razem z kolegami otworzyli na Uczelni sklepik, z którego są dumni. Mariusz studiuje na kierunku Finanse i Rachunkowość i aktywnie działa
w Stowarzyszeniu Absolwentów WSB. Damian, podobnie, jak Mariusz wybrał kierunek FIR, który mu był bardzo bliski, gdyż tę dziedzinę wiedzy polubił już w Technikum Ekonomicznym.

Absolwentkami sprzed kilkunastu lat są: Ewa Jędryczko (Cichoń), Katarzyna Machowska, Izabela Ożga. Wszystkie Panie mają się czym pochwalić.

Ewa skończyła Pedagogikę na Uniwersytecie Wrocławskim. Już w trakcie studiów  zorganizowała sobie miejsce pracy współuczestnicząc w założeniu Wrocławskiego Stowarzyszenia Wychowawców, które powołało świetlicę środowiskową.

Kasia jest absolwentką Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Ukończyła też Studia Podyplomowe w zakresie rachunkowości. Obecnie jest księgową w Biurze Pośrednictwa Pracy OTTO. Swoją pracę wykonuje zdalnie (Home Office). Ma prawo jazdy i nie narzeka na bariery komunikacyjne.

Iza jest absolwentką dwóch uczelni – Uniwersytetu Opolskiego (kierunku: Pedagogika) oraz Uniwersytetu Wrocławskiego (kierunku: Kulturoznawstwo). Obecnie pracuje też w OTTO.

Panie czują się spełnione zawodowo. Zgodnie stwierdziły, że Liceum Ekonomiczne (obecnie Technikum) było dla nich rzetelną podbudową do dalszej kariery zawodowej.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości – Projekt Otwarta Firma 18.11.- 22.11.2013 r.

W ramach programu uczestniczyliśmy:

  • w warsztatach: Klient nasz pan. Dlaczego klient jest najważniejszy? Zajęcia prowadził mgr Mateusz Rak, który omawiał metody dostosowania oferty przedsiębiorstwa do wymagań klienta, ale równocześnie wskazywał, jak klient może oddziaływać na przedsiębiorcę.
  • w wykładzie: ABC giełdy. Dylematy inwestowania rozważali mgr Tomasz Wojtasiewicz oraz mgr Michał Sobieszak.

W ramach Festiwalu Nauki – 25.09.br – uczestniczyliśmy w zajęciach dotyczących mowy ciała na Politechnice Wrocławskiej.

Wybrane działania uczniów Technikum Ekonomicznego w roku szkolnym 2012/2013

W czwartek 6 czerwca uczestniczyliśmy w ciekawych warsztatch prowadzonych przez adiunktów Uniwersytetu Ekonomicznego Panią dr Aleksandrę Sus i Panią dr Sylwia Stańczyk. Zajęcia były realizowane w ramach programu “Być przedsiębiorczym – nauka przez działanie” na temat: “Motywowanie pracowników, aspekty pozafinansowe.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości – Projekt Otwarta Firma 12.11.- 16.11.2012 r.

W ramach programu:

uczestniczyliśmy

  • w grze negocjacyjnej, którą prowadził  Michał Sobieszek, wykładowca WSB, inwestor
  • w grze biznesowej “Młody Inwestor”, którą prowadził  Tomasz Wojtasiewicz, wykładowca WSB, inwestor

oraz obejrzeliśmy prezentację ekipy studenckiej: Jak dokonaliśmy niemożliwego, czyli przejechaliśmy starym Busem przez Świat.

Dzień w Wyższej Szkole Bankowej był bardzo owocny.

IV Ogólnopolski Tydzień Kariery – 15-21.10.2012

W tym roku przebiegał pod hasłem: “Praca: zawód czy kompetencje”.

Uczestniczyliśmy w zajęciach na temat określenia celów metodą SMART prowadzonych przez doradcę zawodowego Panią Irenę Zaczkiewicz-Kląskałę z Centrum Kształcenia Praktycznego we Wrocławiu.

Trochę później, bo 14.11.br uczestniczyliśmy w ćwiczeniach zorganizowanych przez Panie: Elżbietę Lis, Danutę Szczepanik z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 9 we Wrocławiu.

Panie, w oparciu o diagnozę, pomagały ukierunkować myślenie uczniów na samowiedzę, poszerzenie informacji na temat własnych możliwości, predyspozycji, przekonań oraz ścieżek wyboru uwzględniających społeczne uwarunkowania rynku pracy.

Wybrane działania uczniów Technikum Ekonomicznego w roku szkolnym 2011/2012

Kolejny raz 30.05.2012 r. uczestniczyliśmy w „Dniu Otwartym w ZUS dla Osób Niepełnosprawnych” zorganizowanym w II Oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Dowiedzieliśmy się o  prawach osób niepełnosprawnych oraz dane nam było skorzystać z kompleksowej informacji w obszarze problemów związanych z ubezpieczeniami społecznymi oraz możliwościami aktywizacji zawodowej.

Tematyka spotkania była interesująca, a prelegenci zadbali, abyśmy się jak najwięcej nauczyli referując zagadnienia w przystępny sposób.

Dzisiaj, 26 marca 2012 r., uczestniczyliśmy w forum zawodoznawczym “Różne oblicza zawodów ekonomicznych” zorganizowanym w Zespole Szkół Ekonomiczno-Administracyjnym we Wrocławiu. Ada Hunger z klasy III TE wykonała interesujący poster, a Renata Hybsz, Magdalena Jóźwik oraz Adrian Bartosik zaprezentowali go.
III Ogólnopolski Tydzień Kariery – 17-23.10.2011

W tym roku przebiegał pod hasłem: “Poradnictwo kariery dla każdego ucznia”.

My:

  • zorganizowaliśmy warsztaty, w ramach których Pani dr Katarzyna Piwowar-Sulej przeprowadziła pogadankę nt. Nie tylko rozmowa kwalifikacyjna
  • zaprosiliśmy pracownice BZ WBK XXI Oddział we Wrocławiu, które objaśniły nam jak mamy korzystać z produktów bankowych
  • uczestniczyliśmy w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu w warsztatach nt. Strach ma wielkie oczy
  • planowaliśmy karierę zawodową, czyli wypełnialiśmy kwestionariusz uzdolnień, test predyspozycji zawodowej, a następnie analizowaliśmy rezultaty i wybieraliśmy zawody, które najlepiej pasowały do wyników badań.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości – Projekt Otwarta Firma

W ramach programu:

  • wysłuchaliśmy prelekcji w Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu nt.: Natura zmienną jest tako rzecze statystyka

Wybrane działania uczniów Technikum Ekonomicznego w roku szkolnym 2010/2011

  • Dzień Otwarty w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, ul. Litomska 36 Wrocław – 25.06.2011 r.

Bardzo pożyteczna inicjatywa ZUS.  Z prelekcji Pani Elżbiety Kucharskiej dowiedzieliśmy się o najpopularniejszych dla nas  formach zarobkowania. Pani Ewa Bodzioch naszą uwagę skierowała na usługi i instrumenty rynku pracy skierowane do osób niepełnosprawnych.  Naszą sytuację prawną przedstawił Pan Bogumił Maszewski. Natomiast Pani Magdalena  Lamprecht, podając przykłady spółdzielni socjalnych,  zachęciła nas do aktywności zawodowej.

  • 2.12.2010 r. uczestniczyliśmy w zajęciach zawodoznawczych prowadzonych przez Panią Danutę Szczepanik i Elżbietę Lis z Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej we Wrocławiu. Warsztaty zorganizowała Pani Ewa Materka.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości – Projekt Otwarta Firma

W ramach programu:

  • 21.11.2010 r.:
    Pani Agnieszka Marciniak  z Fundacji In Posterum zaprezentowała nam program AKTYWNI, który obejmuje aktywizację zawodową osób niepełnosprawnych.
  • 16.11.2010 r.:
    Panowie: Tomasz Wojtasiewicz oraz Michał Sobieszek z Wyższej Szkoły Bankowej udowadniali nam, że pieniądze mogą pracować dla nas. Oby tak pięknie było w życiu, jak w grze: cashflow.
  • 17.11.2010 r.:
    Pan Stanisław Kośnik ze Stowarzyszenia Absolwentów Wyższej Szkoły Bankowej zaprezentował projekt: Dobry cel. Zaglądnijcie na stronę: www.dobrycel.pl. Można przeżyć ciekawą przygodę w zespole nieprzeciętnych wolontariuszy. Zagrajcie w grę edukacyjną! Koniecznie!

Ogólnopolski Tydzień Kariery

W dniach 18 – 24 października 2010 roku po raz drugi w Polsce, Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych RP, zorganizowało Ogólnopolski Tydzień Kariery (OTK). Inicjatywę wspiera Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministerstwo Edukacji. Obie instytucje zostały honorowymi patronami akcji.

My, w ramach OTK,  zaprosiliśmy Panie Małgorzatę Wojtowicz i Anetę Stolarczyk z Banku Zachodniego WBK- Oddział XXI. Długo się musimy jeszcze uczyć, aby być pracownikiem banku.

Mieliśmy też okazję uczestniczyć w zajęciach na temat określenia celów metodą SMART prowadzonych przez doradcę zawodowego Panią Irenę Zaczkiewicz-Kląskałę z Centrum Kształcenia Praktycznego we Wrocławiu.

Wybrane działania uczniów Technikum Ekonomicznego w roku szkolnym 2009/2010

  • 19.05.2010 r. odwiedziliśmy siedzibę Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Wizytę umożliwiła Fundacja Edukacji Rynku Kapitałowego. Mogliśmy spojrzeć od środka na instytucję rynku kapitałowego i poszerzyć wiedzę zdobytą w szkole.

  • 14.04.2010 r. gościliśmy byłego wiceministra finansów Pana dra Jarosława Nenemana, który zaprezentował nam teorię gier. W miarę upływu zajęć coraz chętniej uczestniczyliśmy w  grach sekwencyjnych.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości – Projekt Otwarta Firma

W ramach programu:

  • 19.11.2009 r.:
    Pani Halina Chrzanowska zaprezentowała zakres działań Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
    Pani Magdalena Walczak z Wyższej Szkoły Bankowej w ciekawy sposób wyjaśniła mechanizm polityki fiskalnej. Podjęła dyskusję: czy należy płacić podatki?
    Gościliśmy kobietę sukcesu – Panią Justynę Gmyz – członka zarządu międzynarodowego koncernu stosującego niestandardowe rozwiązania w zakresie recyklingu.
  • 18.11.2009 r.:
    uczestniczyliśmy w zajęciach zawodoznawczych prowadzonych przez Panią Danutę Szczepanik z Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej Nr 9 we Wrocławiu. Warsztaty zorganizowała Pani Ewa Materka.
    Pani Anita Radziszewska z Fundacji In Posterum – Wrocław zaprezentowała program wspierający osoby niepełnosprawne w poszukiwaniu zatrudnienia.

Ogólnopolski Tydzień Kariery

W dniach 05-11.10.2009 r. uczestniczyliśmy w Ogólnopolskim Tygodniu Kariery zainicjowanym przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objęli: Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Doradca zawodowy z Centrum Kształcenia Praktycznego – Międzyszkolnego Ośrodka Wspierania Aktywności Zawodowej z Wrocławia Pani Irena Zaczkiewicz-Kląskała przeprowadziła warsztaty: Planowanie kariery zawodowej. Uczniowie wypełnili kwestionariusz uzdolnień, test predyspozycji zawodowej, karty indywidualnego planu rozwoju.

Przedstawiciele Banku Zachodniego WBK 21 Oddziału we Wrocławiu przybliżyli uczniom wymagania stawiane pracownikom na różnych stanowiskach w banku, a także zaprezentowali produkty bankowe.

Wybrane działania uczniów Technikum Ekonomicznego w roku szkolnym 2008/2009

  • 20.04.2009 r. uczestniczyliśmy w zajęciach zawodoznawczych nt. Planowanie kariery zawodowej  prowadzonych przez Panią Aleksandrę Kubiszyn z Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej Nr 9 we Wrocławiu. Warsztaty zorganizowała Pani Ewa Materka.
  • 5.03.2009 r. uczestniczyliśmy w XII Międzyuczelnianych Targach Pracy we Wrocławiu.
  • Udział w targach dostarczył wielu cennych informacji na temat:
    • pracodawców działających na lokalnym i ogólnopolskim rynku pracy,
    • potrzeb kadrowych pracodawców,
    • oczekiwań pracodawców wobec potencjalnych pracowników.
  • 28.11.2008 r. uczestniczyliśmy w Międzyszkolnej debacie: Czy kara śmierci czyni świat lepszym” zorganizowanej
    w Zespole Szkół Integracyjnych we Wrocławiu.
  • W dniach 17-23 listopada 2008 r. uczestniczyliśmy w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości – Projekt Otwarta Firma – biznes przy tablicy

Wybrane działania uczniów Technikum Ekonomicznego w roku szkolnym 2007/2008

Gościliśmy

  • 26. września 2007 r. przybył do nas absolwent naszej szkoły przedstawiciel Stowarzyszenia “Nie jesteś sam” Artur Romaszewski. Opowiadał o swojej karierze zawodowej. Jemu się udało, to nam też się uda!
  • 20. listopada 2007 r. uczestniczyliśmy w zajęciach zawodoznawczych ukierunkowanych na potrzeby osób niepełnosprawnych prowadzonych przez doradcę zawodowego Panią Ewę Bodzioch z Powiatowego Urzędu Pracy.
  • 04. grudnia 2007 r. Pan Tomasz Górnicki z ING Nationale Nederlanden Oddział we Wrocławiu przeprowadził warsztaty, podczas których mieliśmy możliwość nauczyć się analizować finanse osobiste pod kątem zabezpieczenia emerytalnego.
  • 06. grudnia 2007 r. Kamil Korzeń z Biura Karier Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu zaprezentował nam możliwą ścieżkę kariery zawodowej z dyplomem Jego uczelni.
  •  27. listopada 2007 roku uczestniczyliśmy w warsztatach dotyczących ubezpieczeń i inwestycji w towarzystwach ubezpieczeniowych przeprowadzonych przez Panią Annę Kośmider-Schmid z Commercial Union.
  • 02. lutego 2008 r. uczestniczyliśmy w sesji poświęconej problemowi korupcji, która odbyła się w Zespole Szkół Integracyjnych we Wrocławiu. Wykład i dyskusję prowadził dr Robert Alberski z Instytutu Politologii Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego.
  • Państwową Bursą Szkół Artystycznych, Studenckim Kołem Naukowym Historyków Wojskowości, Studenckim Kołem Naukowym Wariograf – wieczornica z okazji Święta Niepodległości 11. listopada 2007 r.
  • LOK, studentami Pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego, wychowankami Państwowej Bursy Szkół Artystycznych oraz dziećmi z ZOSW Nr 8 – Święto Ziemi 2007 r.
  • Polskim Stowarzyszeniem Footbag’u – udział w Festynie Szkoły 2007 r.
  • Uczniami XVII LO we Wrocławiu – spektakl “Królowa Śniegu”
  • Domem Pomocy Społecznej przy ulicy Mącznej 3, Schroniskiem dla Kobiet i Matek z Dziećmi Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta przy ulicy Strzegomskiej 9 oraz Domem Pomocy Społecznej przy ulicy Świątnickiej 25/27. – Choinka Nadziei 2007

Targi pracy

17. września 2007 r. uczestniczyliśmy w Targach pracy dla osób niepełnosprawnych. Gospodarze imprezy udzielali nam konkretnych i wyczerpujących informacji na temat naszych możliwości odnalezienia się na rynku pracy.

Regionalne Badanie Rynku Pracy

23. listopada 2007 r. uczestniczyliśmy w konferencji poświęconej badaniu rynku pracy. Uzyskaliśmy informacje na temat sytuacji na dolnośląskim rynku pracy, mapy zapotrzebowania na zawody, a także oczekiwań pracodawców w zakresie kompetencji zawodowych. Promowaliśmy szkołę i naszą przedsiębiorczość

15. grudnia 2007 r. uczestniczyliśmy w Świątecznym Kiermaszu przy Hali Ludowej. Zorganizowaliśmy wystawę i sprzedaż prac naszych koleżanek i kolegów.

Byliśmy z wizytą…

Wycieczka zawodoznawcza

18. grudnia 2007 r. skorzystaliśmy z zaproszenia Pani Dyrektor Edyty Trawińskiej-Nitra Dyrektora Banku Zachodniego WBK. W czasie wycieczki zawodoznawczej analizowaliśmy poszczególne miejsca pracy pod względem: wykształcenia wymaganego i uzupełniającego, umiejętności przydatnych na danym stanowisku, charakterystyki stanowiska, perspektyw zatrudnienia, zasad rekrutacji.

Planowanie kariery zawodowej

6, 7 i 8 lutego 2008 r. uczestniczyliśmy w warsztatach z zakresu planowania kariery pt.: Ja i moja praca” prowadzonych przez Panią Agnieszkę Bagińską psychologa ECDiE we Wrocławiu.

Współpracujemy z:

Radą Osiedla Pilczyce-Kozanów-Popowice Płn. – I Integracyjny Turniej Szachowy o Puchar dyrektora Ewangelickiego Centrum Diakonii i Edukacji – czerwiec 2008 r.